BALIKESİRLİLER FEDERASYONU KURULUYOR « 10Balikesir

24 Eylül 2023 - 23:16

BALIKESİRLİLER FEDERASYONU KURULUYOR

BALIKESİRLİLER FEDERASYONU KURULUYOR
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2019 - 13:46

BALIKESİRLİLER DERNEKLERİ PLATFORMU’nun Gönen’de düzenlediği çalıştaydan ‘federasyon kurulması’ kararı çıktı. BALDEP, çalıştayın sonuç bildirgesini kamuoyuna açıkladı. Sonuç bildirgesinde ‘Balıkesirliler Federasyonu’ adı altında bir örgütlenmeye gidilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

BALDEP’in düzenlediği çalıştayın sonuç bildirgesinde şu kararlar yer aldı:

 

“Balıkesirliler Dernekleri Platformu (BALDEP)’nun  8. Çalıştayı Gönen ilçemizde 20 derneğimizin temsilcilerinin katılımıyla 13-14 Temmuz 2016 tarihlerinde Gönen ilçemizde Belediye başkanı Sn. İbrahim Palaz’ın ev sahipliği yapılmıştır.

Çalıştayın ilk gününde Gönen Belediye Başkanı Sn. İbrahim Palaz makamında ziyaret edilmiştir. Belediye başkanımız dernek başkanlarına ilçemizin tarihi, kültürü ve sosyal durumu hakkında bilgilendirmeler yapmıştır.

Ziyaret sonrası çalıştay Yıldız Otelin toplantı salonunda belirlenen proğram gereği önceden davet edilen Balıkesir milletvekillerimizden ve siyasi partilerimizin il başkanlarından sadece Chp Milletvekili Sn. Ahmet Akın, Chp il başkanı Sn. Serkan Sarı, ilçe başkanı Sn. Ünsal Acar ve ev sahibi olarak Gönen belediye başkanı Sn. İbrahim Palaz katılmışlardır.

Toplantıda katılan konuklarımıza Platform Genel Başkanı Sn. Salih Sağıroğlu, farklı illerde mevcut derneklerimizin bir çatı altında toplanma süreci ve beraberliğimiz sonucu yapılan ortak projelerimi hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Konuk olan katılan milletvekili, belediye başkanı ve il başkanımız ‘’yurt içinde ve dışında tüzel kişiliğe sahip Balıkesir derneklerimizin gurbette yaşayan hemşerilerimizin yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberliğinin tesis edilmesindeki özverili çalışmalarını bildiklerini, kardeş derneklerinin bir çatı altında toplamak sureti ile Balıkesir ilimizin kültürünü, turizmini ve gelişmekte olan sosyal- ekonomik durumunu yaşadığımız illerde fahri elçilikler gibi çalışmalarını takdir ettiklerini’’ söylemişlerdir.

Gündem gereği toplantımızda;Derneklerimizin kendi amaç ve faaliyetleri doğrultusunda yaptıkları ve devam eden projeleri hakkında karşılıklı görüş ve bilgilendirmeleri yapılmıştır.

2016 yılından beri her ramazan ayında Baldep platformumuzun yapmış olduğu ilçelerimizde mevcut yetim çocuklarımızı ‘’Yalnız Değilsiniz’’ diye adlandırdığımız giydirme projemize bu yıl Dursunbey, Bigadiç, İvrindi ve Balya ilçelerimizde kaymakamlıklarımızın tespit ettiği toplam 410 çocuğumuz giydirilmiştir. Bu projemiz ile ilgili hayırseverlere Baldep yönetimi olarak teşekkür belgeleri tanzim edilmiştir.

Bigadiç ilçemizde yapılan 7. Çalıştay toplantımızda alınan kararlardan olan 2019 yılını Baldep olarak ‘’ Milli Kahramanımız Seyit Onbaşı’’ yılı olarak ilan ettiğimiz nedenle yapılan ve yapılacak olan projelerin paydaş ilçemiz Havran ilçesi ile devam ettiğinden gerekli görevlendirmeler yapılmıştır.

Bigadiç ilçe toplantısında, derneklerimizin kaynaşma, dayanışma ve beraberliği için Platform adı altında yapılan bu birlikteliği Federasyon çatısı altında toplanması kararı alındığından tanzim edilen komisyon gerekli tüzük çalışmasını hazırlandığından üye dernek yönetimlerinin son görüşlerinin de alınarak bir sonraki yapılacak olan toplantımızda ‘’Balıkesirliler Federasyonu’’ adı altında tüzel kişiliğe kavuşacaktır.”

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.