“TARİHİ SOKAK PROJESİ, EDREMİT’TE KÜLTÜR TURİZMİNİN GELİŞTİRİLMESİNE ÖNEMLİ BİR KAPI ARALAYACAKTIR” « 10Balikesir

17 Nisan 2024 - 11:05

“TARİHİ SOKAK PROJESİ, EDREMİT’TE KÜLTÜR TURİZMİNİN GELİŞTİRİLMESİNE ÖNEMLİ BİR KAPI ARALAYACAKTIR”

“TARİHİ SOKAK PROJESİ, EDREMİT’TE KÜLTÜR TURİZMİNİN GELİŞTİRİLMESİNE ÖNEMLİ BİR KAPI ARALAYACAKTIR”
Son Güncelleme :

29 Haziran 2020 - 19:49

KAYMAKAM SIRMALI; “TARİHİ SOKAK PROJESİ, EDREMİT’TE KÜLTÜR TURİZMİNİN GELİŞTİRİLMESİNE ÖNEMLİ BİR KAPI ARALAYACAKTIR”

 

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve siyasi parti ilçe başkanları  ile birlikte yürütücülüğünü Edremit Kaymakamlığı’nın yaptığı GMKA destekli, “Tarihi Edremit Evleri Gün Yüzüne Çıkıyor”  Gazi İlyas Caddesi Sokak Sağlıklaştırılması Projesi  uygulama alanını incelediler.

Proje hakkında bilgilerin sunulduğu incelemede; tarihi ve kültürel yapısıyla yeni bir çekim/cazibe merkezi haline getirilecek sokağın kapsamının genişletilmesi ve sokak projesinin merkezinde bulunan yıkılmış tarihi konağın restorasyon çalışmalarının bir an önce yapılması hususları değerlendirildi.

Proje ile ilgili açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “Edremit’te bugüne kadar birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Önem verdiğimiz projelerden biri olan Sokak Sağlıklaştırılması projesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Edremit Belediyesi iştirakçimiz olup projeyi birlikte yürütmekteyiz” dedi.

İlçemiz, turizme kazandırılamamış birçok kültürel varlığın ev sahipliğini yapmaktadır diyen Kaymakam Sırmalı; “İlçemiz, kültürel açıdan büyük bir hazine konumundadır. Bu kültürel zenginliklerimizin değerini bilmeli, korumalı ve gelecek nesillere en iyi şekilde miras bırakmalıyız.  Eşsiz mirastan gurur duyulması amacıyla hazırlanan ve GMKA tarafından desteklenen projemizle tarihi sokak gün yüzüne çıkarılarak turizme kazandırılacaktır.

Edremit’te kültürel turizmin geliştirilmesine önemli bir kapı aralayacak proje kapsamında restore edilecek tarihi sokağın kültür turizminin geliştirilmesinde önemli bir fonksiyon üstleneceğini öngörmekteyiz.

Bu kapsamda projemize iştirakçi olan Balıkesir Büyükşehir Belediyemize ve Edremit Belediyemize desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.